Financial Controller

Woningbouwvereniging St. Willibrordus Wassenaar

Wat is vereist?

  • Hbo werk- en denkniveau
  • Ruime relevante werkervaring
  • In staat volledige planning- en control cyclus uit te voeren 
  • Vergevorderde vaardigheid in Excel
  • Goede plannings- en organisatievaardigheden
  • Je kan goed samenwerken en sturing geven aan een klein functioneel team
  • Kwaliteiten en ambitie om door te groeien naar manager positie
  • Goede beheersing van de Nederlandse taal, zowel in woord als geschrift
  • Je bent integer, initiatiefrijk en analytisch

Wat krijg je?

  • €4.535 - €6.126 bruto p/m o.b.v. 36 uur (CAO Woondiensten inschaling in J)
  • Eindejaarsuitkering van 3% van je jaarsalaris
  • 32 tot 36-urige werkweek
  • 189,8 vakantie-uren bij een 36-urige werkweek
  • Persoonlijk ontwikkelbudget van 900 euro per jaar
  • Direct een vaste aanstelling (contract voor onbepaalde tijd)
  • Laptop
  • Persoonlijk vitaliteitsbudget van 350 euro per jaar en dagelijks vers fruit op kantoor
  • Mogelijkheid om thuis te werken

Wat doe je?

  • 30% Maand- en kwartaalrapportages opstellen
  • 10% Stuurinformatie (KPI's) verzorgen
  • 15% Liquiditeitsprognoses maken
  • 15% Investeringen analyseren
  • 15% Jaarrekening maken en opstellen
  • 15% Investeringsvraagstukken doorrekenen
Powered by Spielwork

Deze vacature is gemaakt op basis van gesprekken met medewerkers in de functie. Zo krijg jij een realistisch beeld van de baan.

Interesse

Heb je een vraag of ben je geïnteresseerd? Neem contact met ons op.

Vacature

Als Financial Controller bij Woningbouwvereniging St. Willibrordus ben je verantwoordelijk voor de planning en uitvoering van het financiële proces. Je geeft functioneel leiding aan de afdeling Financiën, stuurt de dagelijkse operationele processen aan en bent verantwoordelijk voor de volledige planning- en control cyclus. Je stelt periodieke rapportages, de financiële (meerjaren-)begroting, de jaarrekening en zowel interne als externe verantwoordingsrapportages samen. Ook draag je bij aan de optimalisatie van de financiële processen en systemen, zodat er efficiënter wordt gewerkt en betere gegevensoverdracht plaatsvindt.

Daarnaast stel je financiële planningen en prognoses op, maak je liquiditeitsprognoses, bewaak je de leningportefeuille en behandel je eenvoudige fiscale vraagstukken, bijvoorbeeld met betrekking tot vennootschapsbelasting en BTW. Ook heb je de taak om samen met je team stuurinformatie (KPI’s) te verzorgen met belangrijke cijfers over bijvoorbeeld huur, leegstand en kosten. Verder ondersteun je bij investeringen in nieuwbouw en verduurzaming door de projectadministratie te verzorgen en investeringsvraagstukken door te rekenen. Tenslotte zorg je ervoor dat je op de hoogte blijft van ontwikkelingen binnen je vakgebied en inspeelt op veranderingen in wet- en regelgeving.

Je komt te werken op de afdeling Financiën, samen met een Administratief Medewerker en een Medewerker Financiën. Je stuurt deze medewerkers aan op een coachende manier, monitort hun werk en beantwoordt hun vragen. Maar je werkt ook veel samen met medewerkers en managers in de rest van de organisatie, bijvoorbeeld van de afdelingen Vastgoed en Wonen. De lijnen zijn kort en de overleggen overwegend één-op-één en op basis van behoefte in plaats van structureel. Daarnaast onderhoud je contacten met diverse externe partijen, zoals accountants, debiteuren, crediteuren, en banken.

Als je het leuk vindt om complexe financiële puzzels in elkaar te leggen en het een uitdaging vindt om onder tijdsdruk te werken en veel verschillende taken op je te nemen, dan is dit een baan voor jou.

Werkweek

Plaatsvervanger voor personeelsfoto
Financial Controller

Op een leuke werkdag heb je een fijne afwisseling tussen zelfstandig werken aan rapportages en overleggen met verschillende collega’s.

Op een minder leuke werkdag loop je tegen een deadline aan en moet je nog informatie ontvangen van collega’s, maar hebben deze collega’s even andere prioriteiten. Je moet er dan toch op aandringen dat ze de informatie tijdig aanleveren, ookal kan dat wat weerstand opleveren.

  • 08:00
  • 09:00
  • 10:00
  • 11:00
  • 12:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 15:00
  • 16:00
  • 17:00
    • Kwartaalrapportage opstellen
    • Overleg met Administratief Medewerker
    • Lunch
    • Kwartaalrapportage opstellen
    • Rapportage voor externe stakeholder opstellen
    • Opstellen verantwoordingsrapportage
    • Lunch
    • Liquiditeitsprognoses opstellen
    • Ondersteunen bij administratie nieuwe investering
    • Afstemming met Manager Wonen
    • Financiële planning opstellen
    • Externe afstemming met accountant
    • Jaarafsluitingsproces voorbereiden
    • Behandelen fiscaal vraagstuk
    • Medewerker Financiën coachen bij opstellen rapportage

Voorbeeld uit de praktijk

Bij het opstellen van de begroting blijkt dat deze niet realiseerbaar is. Wat doe je?

Wanneer de begroting niet realiseerbaar is, bijvoorbeeld doordat normen van de toezichthouders worden overschreden, moet deze worden aangepast. Je kijkt wat mogelijk is en gaat in overleg met de Manager Vastgoed. Je brengt je eigen argumenten en bevindingen over en bepaalt samen met de Manager hoe jullie de begroting realiseerbaar gaan maken.

Groeipad

Een volgende stap in deze functie is om Manager te worden van de afdeling Financiën. De huidige Manager gaat minder werken en zal binnen nu en 5 jaar met pensioen gaan. Om de continuïteit op de afdeling te waarborgen zoeken we een Financial Controller die de kwaliteiten en ambitie heeft om op termijn door te groeien naar de positie van Manager.

Financial Controller
Manager Financiën

Werken bij Woningbouwvereniging St. Willibrordus

Woningbouwvereniging St. Willibrordus is een lokaal gewortelde woningcorporatie die een belangrijke rol speelt in de Wassenaarse samenleving. Opgericht in 1919, beheert de corporatie ruim 1.375 huurwoningen in de sociale sector, 24 opslagboxen en een woonvoorziening met 18 appartementen voor mensen die bijzondere zorg nodig hebben. In een hecht team van ongeveer 20 medewerkers wordt op informele wijze samengewerkt aan goed wonen in leefbare wijken in Wassenaar. Met korte lijnen wordt er rechtstreeks contact onderhouden met zowel huurders als samenwerkingspartners.

Bij Willibrordus staat het zorgen voor mensen centraal, zowel voor de huurders als voor elkaar als collega's. De organisatie staat voor grote uitdagingen: het bouwen van nieuwe woningen, het verduurzamen van het woningbezit, het leefbaar houden van de wijken en het betaalbaar houden van de huren. De komende jaren staan diverse projecten op stapel waarmee Willibrordus zichtbaar het verschil gaat maken voor huurders en woningzoekenden.

  • Wassenaar
  • Actief in Nederland
  • 20 medewerkers
  • 50% / 50%
  • Gemiddelde leeftijd 47 jaar
  • Thuiswerkmogelijkheden in overleg

Collega's

Foto van medewerker Stephanie
Foto van medewerker Robert
Foto van medewerker Prében

Stephanie (49) - Woonconsulent op de afdeling Wonen

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Graag werk ik in een kleine organisatie die maatschappelijk betrokken is en waar mensen en huizen centraal staan. Geen dag is hier hetzelfde!

Wat was je vorige baan?
Sales coördinator bij Healthclub

Wat doe je in je vrije tijd?
Varen, skiën, wandelen in de natuur en social moments met familie en vrienden

Robert (42) - Allround onderhoudsmedewerker

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Voordat ik hier werkzaam was zat ik bij een installatiebedrijf en was ik veel aan het werk in lege woningen. Ik vind het leuk om mensen te helpen. Met deze baan als allround onderhouds medewerker handel ik samen met mijn collega's alle reparatie verzoeken af en kan ik op deze manier de huurders helpen. Geen dag is hetzelfde!

Wat was je vorige baan?
Installatiemonteur (loodgieter)

Wat doe je in je vrije tijd?
Mountainbiken

Prében - Manager Vastgoed

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Ik heb ervoor gekozen om bij Willibrordus te solliciteren, omdat twee voor mij belangrijke elementen hier samenkomen: mijn interesse in vastgoed en de sterke maatschappelijke betrokkenheid.

Wat was je vorige baan?
Commercieel medewerker in de makelaardij

Wat doe je in je vrije tijd?
Reizen, spinnen, skiën en koken

Sollicitatieproces

Telefonische intake met HR/Recruiter
Kennismaking met Manager Financiën en HR
Vervolggesprek met Directeur-bestuurder en Managementteam
Selectie/ontwikkelassessment
Aanbod arbeidsvoorwaarden

Interessante baan?

Interesse Solliciteer nu
Terug naar boven