Vacatures

Gevorderd Advocaat-stagiair Insolventierecht en Commerciële Contracten

Tijdelijk gesloten

Gevorderd Advocaat-stagiair Insolventierecht en Commerciële Contracten

Wijn & Stael Advocaten Utrecht

Wat is vereist?

  • WO werk- en denkniveau
  • 1 tot 3 jaar werkervaring
  • Analytisch sterk, sterk in woord en geschrift en sociaal vaardig
  • Uitstekende beheersing van de Nederlandse en Engelse taal, zowel in woord als geschrift
  • Leergierig en de wens om zaken volledig te doorgronden/tot in de puntjes uit te zoeken

Wat krijg je?

  • €3.687 - €4.558 p/m (afhankelijk van ervaring)
  • 40-urige werkweek (gemiddeld)
  • 25 vakantiedagen + 8% vakantiegeld
  • Inhoudelijke cursussen, persoonlijke ontwikkeling en specialisatie-opleidingen
  • Reiskostenvergoeding vanaf 10km en fietsenplan
  • Thuiswerkvergoeding
  • Pensioenregeling en collectieve zorgverzekering

Wat doe je?

  • 40% Afwikkeling van faillissementen en insolventiezaken
  • 40% Contracten en juridische documenten opstellen
  • 20% Overleg en vertegenwoordiging
Powered by Spielwork

Deze vacature is gemaakt op basis van gesprekken met medewerkers in de functie. Zo krijg jij een realistisch beeld van de baan.

Interesse

Heb je een vraag of ben je geïnteresseerd? Neem contact met ons op.

Vacature

Als Gevorderd Advocaat-stagiair Insolventierecht en Commerciële Contracten bij Wijn & Stael speel je een actieve rol in de afwikkeling van faillissementen van ondernemingen in uiteenlopende sectoren. Je werkt nauw samen met curatoren en adviseert hen over complexe insolventievraagstukken, bestuurdersaansprakelijkheid en faillissementsrechtelijke kwesties. Je hebt direct contact met betrokken partijen zoals crediteuren, bestuurders en debiteuren en bezoekt bedrijfslocaties om de situatie in kaart te brengen. Daarnaast adviseer je over verbintenisrechtelijke vraagstukken, stel je verschillende commerciële contracten op en beoordeel je deze kritisch in het licht van faillissementsrecht en ondernemingspraktijk. Ook voer je procedures en verstrek je juridisch advies over contracts-en handelsgeschillen.

Binnen het team neem je actief deel aan interne overleggen en stem je dossiers af met collega’s. Je voert rechtmatigheidsonderzoeken uit, analyseert juridische posities en draagt bij aan de strategie van lopende zaken. Hoewel je zelfstandig werkt, sta je onder begeleiding van ervaren advocaten en is er ruimte om inzichten te delen en vragen te bespreken. Je professionele ontwikkeling staat centraal, met deelname aan de beroepsopleiding en activiteiten van de Jonge Balie als onderdeel van je groei binnen het vakgebied.

Je wordt onderdeel van de sectie Insolventierecht, die bestaat uit vijf curatoren, één medewerker en twee advocaat-stagiairs. Daarnaast werk je regelmatig samen met het team Commerciële Contracten, bestaande uit drie advocaten, bij het opstellen en beoordelen van commerciële overeenkomsten en handelsgeschillen. Binnen deze teams heerst een professionele en collegiale sfeer, waarin samenwerking en kennisdeling vanzelfsprekend zijn. Je krijgt de kans om diepgaand betrokken te zijn bij uitdagende dossiers en jezelf verder te ontwikkelen binnen het insolventierecht.

Als je het leuk vindt om te schakelen tussen uiteenlopende dossiers en zowel juridisch, commercieel als strategisch te denken en je het een uitdaging vindt om snel te handelen bij onverwachte situaties, dan is dit een baan voor jou.

Werkweek

Plaatsvervanger voor personeelsfoto
Gevorderd Advocaat-stagiair Insolventierecht en Commerciële Contracten

Op een leuke werkdag heb je in de ochtend een bezoek aan een failliete onderneming en bespreek je de situatie met het bestuur. In de middag stel je een distributieovereenkomst op en voer je een telefoongesprek met een cliënte over proceskansen, gevolgd door een gezellige kantoorborrel.

Op een minder leuke werkdag heb je een dag met minder dynamiek, waarbij de focus meer ligt op administratieve taken en het afhandelen van lopende zaken. Hoewel het rustiger is, biedt het de kans om bestaande dossiers goed af te ronden en je voor te bereiden op toekomstige uitdagingen.

  • 08:00
  • 09:00
  • 10:00
  • 11:00
  • 12:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 15:00
  • 16:00
  • 17:00
  • 18:00
  • 19:00
    • Afwikkeling van faillissementen en insolventiezaken
    • Lunch en wandeling
    • Tafelvoetbal
    • Stoelmassage
    • Memo's, adviezen en verzoeken opstellen
    • Contact met betrokkenen
    • Overeenkomsten opstellen
    • Overeenkomsten opstellen
    • Adviezen, processtukken en brieven opstellen
    • Afwikkeling van faillissementen en insolventiezaken
    • Contact met betrokkenen
    • Besprekingen bijwonen
    • Borrel
    • Lunch en wandeling
    • Tafelvoetbal
    • Afwikkeling van faillissementen en insolventiezaken
    • Memo's, adviezen en verzoeken opstellen
    • Adviezen, processtukken en brieven opstellen

Voorbeeld uit de praktijk

Een cliënt heeft een nieuwe overeenkomst voor de levering van grondstoffen gesloten met een minimale leveringsverplichting, maar de leverancier komt snel na het sluiten van de overeenkomst in grote financiële problemen te verkeren. Hoe pak je dit aan?

Je gaat in gesprek met de cliënt om te bepalen waar de grootste juridische en bedrijfseconomische risico's uit bestaan. Na analyse van de contractuele rechten en verplichtingen onderzoek je samen met je cliënt of er alternatieve leveranciers zijn en welke leveringstermijnen en voorwaarden er zijn. Ook bepaal je de strategie richting de andere leverancier; voer je de druk om de overeenkomst na te komen op of stuur je aan op een doorstart? Het bepalen van de juridische positie van je cliënt, het beheersbaar maken van de risico's en het meedenken met de strategische belangen van je cliënt vergen een ultiem samenspel van het verbintenissenrecht en insolventierecht. Daar draai jij je hand niet voor om! 

Groeipad

Wijn & Stael gelooft niet alleen in de vakinhoudelijke ontwikkeling van medewerkers, maar investeert ook actief in persoonlijke ontwikkeling. Medewerkers krijgen de vrijheid om hun eigen pad te volgen, aangepast aan hun individuele ambitie en levensfase. Dit betekent dat zij al snel verantwoordelijkheden krijgen die passen bij hun ontwikkeling, waardoor de organisatie efficiënter functioneert. Door deze verantwoordelijkheden op zich te nemen, groeien medewerkers niet alleen in ervaring maar ook in zelfvertrouwen. Bovendien worden verschillende mogelijkheden geboden voor verdere educatie, zoals opleidingen, seminars, cursussen en lezingen.

Advocaat-stagiair
Advocaat-medewerker
Senior advocaat-medewerker
Partner

Werken bij Wijn & Stael Advocaten

Wijn & Stael Advocaten wordt erkend als een kantoor voor mensen met ambitie, dat zich inzet voor cliënten wanneer er meer nodig is dan een standaard advies. De onderscheidende kenmerken van het kantoor ligt in de strategische aanpak, brede juridische expertise en oprechte persoonlijke betrokkenheid, wat veel mogelijkheden biedt voor diegenen die streven naar de top van de advocatuur.

Wijn & Stael heeft een leidende positie in disciplines zoals ondernemingsrecht, M&A, herstructurering & insolventierecht, cassatie, arbeidsrecht, bestuursrecht, omgevingsrecht en vastgoed. Cliënten variëren van grote ondernemingen tot particulieren, zowel op nationaal als internationaal niveau.

Als middelgroot en maatschappelijk betrokken kantoor wordt er met passie en plezier gewerkt aan een gemeenschappelijk doel: het ondersteunen van ondernemingen en organisaties op cruciale momenten in hun bestaan.

Kennismaken met Wijn & Stael?

Wil je voordat je solliciteert eerst nog laagdrempelig kennismaken met de advocaten van Wijn & Stael? Meld je dan aan via de eerstvolgende lunchsessie via deze link!

  • Hoofdkantoor in Utrecht
  • Nationaal & internationaal
  • 60% / 40%
  • Gem. leeftijd is 39 jaar
  • 79 medewerkers in Nederland
  • Smart casual
  • Thuiswerkmogelijkheden in overleg

Collega's

Foto van medewerker Judith
Foto van medewerker Yvette
Foto van medewerker Erik
Foto van medewerker Kenya
Foto van medewerker Abbas
Foto van medewerker Chantal
Foto van medewerker Annemieke
Foto van medewerker Jeroen
Foto van medewerker Lauret
Foto van medewerker Shanna
Foto van medewerker Dominique

Judith - Receptie

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Tijdens mijn zoektocht naar een nieuwe uitdaging, stuitte ik acht jaar geleden op LinkedIn op de vacature voor receptioniste/gastvrouw bij Wijn & Stael Advocaten. Van alles wat daarin werd beschreven, wekte mijn enthousiasme op. Vooral het zorgen voor en het ontzorgen van zowel externe als interne klanten vind ik het allerfijnste aan mijn functie en daar haal ik energie uit!

Wat was je vorige baan?
Receptioniste bij een examenbureau voor de informatica

Wat doe je in je vrije tijd?
Fietsen, stedentrips, uiteten en borrelen met vrienden/familie

Yvette - Coördinator secretariaat & Compliance Officer

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Ik ben jarenlang werkzaam geweest in de non-profitsector en was gericht op zoek naar een nieuwe uitdaging binnen de zakelijke dienstverlening. Deze uitdaging heb ik zeker gevonden bij Wijn & Stael. De combinatie van mijn rol als Coördinator Secretariaat en Compliance Officer biedt mij het beste van twee werelden: leidinggeven aan een team van betrokken medewerkers en het aanpakken van inhoudelijke vraagstukken op het gebied van procesmanagement en compliance.

Wat was je vorige baan?
Hoofd bedrijfsbureau / Officemanager bij RegioCultuurCentrum Idea

Wat doe je in je vrije tijd?
Met blote voeten op het strand genieten van de zon; gelukkiger kun je mij niet maken

Erik - marketingcommunicatiemedewerker op de afdeling Marketing en Communicatie

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
De functie sprak mij enorm aan en tijdens de sollicitatieperiode voelde ik meteen een klik. De organisatiecultuur, de leuke collega's en de doelen van Wijn & Stael op het gebied van marketing en communicatie hebben mij ervan overtuigd om mijn carrière hier voort te zetten. Eerlijk gezegd heb ik er nog geen moment spijt van gehad!

Wat was je vorige baan?
Marketingcommunicatie medewerker bij PLUS

Wat doe je in je vrije tijd?
Ik spreek af met vrienden, voetbal bij Rivierwijkers in Utrecht en verzamel voetbalshirts

Kenya - Advocaat Ondernemingsrecht

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Na een succesvolle student-stage heb ik besloten om bij Wijn & Stael te blijven werken. Je wordt hier vanaf het begin hartelijk ontvangen en direct betrokken bij zaken. Zo stond ik al in mijn eerste week als advocaat in toga in de rechtszaal. De deskundigheid van mijn collega's, hun persoonlijke betrokkenheid en de focus op voortdurende ontwikkeling maken Wijn & Stael mijn ideale werkplek.

Wat was je vorige baan?
Juridisch medewerker

Wat doe je in je vrije tijd?
Sporten, lezen en toerist spelen in eigen land

Abbas - Senior advocaat-medewerker M&A

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Bij Wijn & Stael kwam in 2018 een functie vrij in de sectie M&A. Aangezien de sectie aan het groeien was en er een beloofde inhoudelijke leercurve was, zag ik dit als een mooie kans. Tijdens de gesprekken werd de persoonlijke aandacht voor collega's en oprechte interesse in elkaar snel duidelijk, wat direct goed voelde. Het is ook erg prettig dat ik daarnaast op de fiets naar het werk kan komen.

Wat was je vorige baan?
Advocaat-medewerker M&A bij een groot advocatenkantoor

Wat doe je in je vrije tijd?
Fitnessen, dancefeesten bezoeken, naar voetbalwedstrijden gaan en tijd doorbrengen met mijn vrolijke zoontje.

Chantal - Assistent Faillissementsmedewerker. Afdeling Faillissementen/Desk

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Via een uitzendbureau binnengekomen ter vervanging van een zieke collega, gelijk vanaf het begin een goede klik met mijn collega's, leuk en interessant werk. Na terugkeer van mijn (zieke) collega gevraagd door Wijn & Stael of ik wilde blijven werken bij WenS. Inmiddels werk ik vanaf 1993 (wel 3,5 jaar ertussen uit geweest en sinds 2001 weer terug) bij Wijn & Stael, van de functie secretaresse naar de functie van assistent faillissementsmedewerker, hele leuke collega's, bevalt goed.

Wat was je vorige baan?
Voornamelijk als secretaresse gewerkt bij diverse bedrijven.

Wat doe je in je vrije tijd?
Lezen, spelletjes en lekker eten met mijn 3 kinderen, musical, bioscoop, lekker uit eten met mijn partner.

Annemieke - HR medewerker op afdeling HR

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Ik heb het geluk dat ik voor de tweede keer bij Wijn & Stael mocht komen werken. Ik heb 4,5 jaar in het HR team gewerkt en ben na een jaar weer teruggekeerd in het team. De betrokkenheid, warmte en aandacht voor persoonlijke ontwikkeling zorgen ervoor dat ik mijn werk hier met veel plezier kan doen.

Wat was je vorige baan?
HR & Payroll specialist bij Simplex

Wat doe je in je vrije tijd?
Wandelen, lezen, concerten bezoeken en onderwerpen uitpluizen zoals de ruimte met m'n zoontje van 7 jaar!

Jeroen - Marketingcommunicatie & Business development manager

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Tijdens mijn sollicitatie werd al snel duidelijk dat het een ander advocatenkantoor dan alle andere was. De sfeer, de collegialiteit en de drijfveren spraken mij erg aan. Dit en de mogelijkheden die men mijn schetste, hebben mij ervan overtuigd bij dit kantoor aan de slag te gaan. Hier doen we het echt samen en dat is heel mooi om te zien.

Wat was je vorige baan?
Marketingcommunicatie adviseur - ANP

Wat doe je in je vrije tijd?
Samen met mijn partner, vrienden en/of familie genieten van lekker eten en een drankje in een restaurant, op een terras of lekker gewoon thuis. Varen bij mooi weer, een leuk festival et cetera.

Lauret - Advocaat cassatie & litigation

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Toen ik bij Wijn & Stael solliciteerde kende ik het kantoor vooral van de interessante zaken die hier worden behandeld. Dat is nog steeds een van de redenen waarom ik hier zo graag werk, maar ik ben het belangrijkste voor mij is de warme sfeer die er op kantoor hangt en het persoonlijke contact met collega's.

Wat was je vorige baan?
Juridisch medewerker

Wat doe je in je vrije tijd?
Lezen, wandelen en borrelen

Shanna - Partner Bestuursrecht/Omgevingsrecht

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Als advocaat was ik op zoek naar een kantoor waar ik mijn passie voor het recht kwijt kon en op een gelijkwaardige en persoonlijke manier kon samenwerken met collega’s en cliënten. Wijn & Stael Advocaten staat bekend om de kwaliteit van het werk en de persoonlijke aanpak. Na het eerste gesprek was duidelijk dat ik en Wijn & Stael een match zijn.

Wat was je vorige baan?
Advocaat

Wat doe je in je vrije tijd?
Tijd doorbrengen met vrienden

Dominique - Advocaat omgevingsrecht

Waarom ben je bij dit bedrijf gaan werken?
Ik was op zoek naar de perfecte combinatie van het werken op hoog juridisch niveau, interessante en uitdagende zaken en, heel belangrijk, een leuk team. Dit vond ik bij Wijn & Stael.

Wat was je vorige baan?
Jurist bij de Directie bestuursrechtspraak Raad van State

Wat doe je in je vrije tijd?
Crossfit, uitgebreid koken (meestal Italiaans), borrelen en spelen met mijn zoontje.

Sollicitatieproces

Online capaciteitentest
Gesprek met HR en een partner
Gesprek met sectiegenoten
Assessment & rollenspel
Aanbod

Interessante baan?

Interesse
Terug naar boven