Wat is vereist?
- Wo-opleiding met een financiële of bedrijfseconomische achtergrond
- 5 jaar relevante werkervaring
- Sterke analytische en communicatieve vaardigheden
- Je weet cijfers te vertalen naar een heldere boodschap
- Goede beheersing van de Nederlandse taal, zowel in woord als geschrift
- Je bent zelfstandig en gericht op samenwerking
Wat krijg je?
- €3.363 - €6.651 bruto p/m (afhankelijk van kennis en ervaring)
- 32 tot 40-urige werkweek
- 26 vakantiedagen
- Mogelijkheden tot opleidingen
- Moderne werkplek in Leusden dichtbij de A28, met voldoende parkeergelegenheid
- Persoonlijk keuzebudget met de mogelijkheid om verlof te kopen
- Laptop en mobiel van de zaak voor hybride werken
- Fietsplan
Wat doe je?
- 25% Financiële controle
- 40% Business controle
- 10% Debiteurenbeheer aansturen
- 10% Ad hoc werkzaamheden
- 15% Procesverbeteringen doorvoeren
Deze vacature is gemaakt op basis van gesprekken met medewerkers in de functie. Zo krijg jij een realistisch beeld van de baan.
Interesse
Heb je een vraag of ben je geïnteresseerd? Neem contact met ons op.Vacature
Als Financial & Business Controller bij COKZ ben je verantwoordelijk voor zowel de financiële processen als het vertalen van data en analyses naar waardevolle stuurinformatie voor het management. Je combineert solide financiële beheersing met strategische ondersteuning van de business en het adviseren van de organisatie bij het realiseren van haar doelstellingen. Een belangrijk deel van je taken is het doorvoeren van procesverbeteringen om de werkefficiëntie te bevorderen, met name in het werken met IT-systemen.
Je stelt begrotingen, forecasts en meerjarenplannen op, bewaakt deze en analyseert de resultaten. Ook verzorg je de maand-, kwartaal- en jaarafsluitingen en stel je bijbehorende rapportages op. Daarnaast monitor je de financiële resultaten en KPI’s, zoals het aantal inspectiebezoeken die de Buitendienst per maand uitvoert. Vervolgens vertaal je dit naar concrete adviezen voor de organisatie en fungeer je als sparringpartner voor de directie en het management bij zowel strategische als operationele beslissingen. Verder lever je input bij businesscases, zoals de impact van veranderingen in wet- en regelgeving, en help je bij het analyseren van de potentiële baten van (IT-)investeringen. Ten slotte ondersteun je de Financieel Medewerkers bij vragen van klanten over facturen en, wanneer nodig, bij de facturatie en boekhouding.
Je komt te werken op de Financiële afdeling, samen met een Financieel Medewerker en een Salaris Medewerker. Je stuurt hen aan bij het uitvoeren van de financiële administratie en neemt hun actief mee in procesverbeteringen. Met de Manager Exportcertificaten en Gegevensverwerking heb je een keer per week een vast overleg, waarin je samen de financiële operatie doorneemt. Buiten het team werk je nauw samen met de Manager ICT voor het doorvoeren van procesverbeteringen en een keer per jaar met de Accountant voor het boekonderzoek.
Als je het leuk vindt om na te denken over procesverbeteringen en het een uitdaging vindt om collega’s hiervoor te enthousiasmeren, dan is dit een baan voor jou.
Werkweek
Op een leuke werkdag heb je veel afwisseling. Het ene moment beantwoord je een vraag van de Financieel Medewerker, vervolgens voer je een overleg met de Manager Financiën en dan weer stort je je op een uitdagende klus, zoals het opzetten van een routineplanning voor de financiële administratie.
Op een minder leuke werkdag stel je een verbetering in het werkproces voor, zoals het werken met een nieuw systeem, maar zijn je collega’s niet meteen om. Het is dan aan jouw om ze alsnog over de brug te krijgen.
- 07:00
- 08:00
- 09:00
- 10:00
- 11:00
- 12:00
- 13:00
- 14:00
- 15:00
- 16:00
- 17:00
-
- Voorbeeld weekagenda
- Voorbereiden begroting en forecasts
- Overleg met Manager Financiën
- Lunch
- Routineplanning financiële administratie opstellen
- Ondersteunen bij facturatie en boekhouding
- Contact met Financieel Medewerker
-
- Opstellen maandrapportage
- Overleg met Directie en Management
- Lunch
- Uitwerken analyse IT-investering
- Overleg met Manager ICT
- Bijwerken interne rapportages
-
- Procesoptimalisatie financiële administratie uitwerken
- Begeleiden Financieel Medewerker
- Lunch
- Opstellen maandrapportage
- Contact met klant over factuur
-
- Uitwerken analyse IT-investering
- Overleg met Salaris Medewerker
- Lunch
- Analyse inspectie-KPI’s
- Uitwerken adviesrapportage
-
- Afstemmen verbeterinitiatieven
- Analyseren van KPI’s en resultaten
- Lunch
- Projectcontrol voor lopende projecten
- Week evalueren en planning maken
Voorbeeld uit de praktijk
Groeipad
Voor medewerkers is een opleidingsbudget beschikbaar en aanvragen worden per persoon bekeken. Voor verschillende functies bestaan ook een aantal vaste cursussen, maar eigen inbreng en ideeën zijn altijd welkom en meedenken wordt zeer gewaardeerd.
Werken bij COKZ
Stichting COKZ is een zelfstandig bestuursorgaan en vervult publieke taken in opdracht van de ministeries van VWS en LVVN en de NVWA binnen de sectoren zuivel, eieren en pluimvee. Het COKZ is door de overheid aangewezen voor het uitvoeren van het toezicht op de Wet dieren, de EU-regelgeving (de handelsnormen voor eieren en vlees van pluimvee, hygiënepakket en de officiële controleverordening) en de Warenwet. Daarnaast is het COKZ aangewezen voor het verstrekken van exportcertificaten met betrekking tot melk- en zuivelproducten en verzorgt het COKZ in opdracht van de NVWA de voorcertificering van eieren. Als toezichthoudende organisatie hebben we een grote verantwoordelijkheid richting de maatschappij.
- Kantoor in Leusden
- 55% / 45%
- 80 medewerkers
- Informeel
